Rohožník
Pon - Pia 6:15 - 16:15

Expedícia Rohožník

Nie je vychádzka, ako vychádzka. O tom sa presvedčili aj naše najmenšie lienočky a kuriatka, ktoré sa pozreli na náš krásny Rohožník trošku inými očkami.

Budovanie národného povedomia u najmenších detí, začína práve oboznamovaním sa s dominantami vo svojom najbližšom okolí. Obliekli si vesty, zobrali si terčík a s úlohami zaznačenými na mape sa vybrali plniť zadania.Medzi úlohami bolo nájsť v obci kostol, spočítať mu vežičky, pomenovať stromy, ktoré okolo kostola rastú. Ďalšou  úlohou bolo nájsť tri veľmi staré domy. A ktože nám príde na pomoc, keď začne horieť? Samozrejme hasiči, nájsť hasičskú zbrojnicu bolo pre deti ľahučké, veľmi dobre vedeli, kde sídlia hrdinovia.Posledná úloha dala zabrať aj najšikovnejším hlavičkám. „Bim-bam, bim-bam zvoní zvon, nie som ale kostolom, kto som?“ A čo bolo najkúzelnejšie? V tom ten zvon zazvonil a deťom dal nápovedu. Áno, bola to zvonica, pred ktorou mali deti zaspievať slovenskú ľudovú pieseň.Kukulienka zaznela a malí škôlkari sa vybrali nazad do škôlky. Obed im hneď viacej chutil a než dohrala uspávanka, ozývalo sa zo spálničky len tiché odfukovanie.

Fotografie z expedície nájdete TU: https://www.msrohoznik.sk/fotogaleria/lienky-a-kuriatka-na-expedícii-rohožník

Zverejňovanie dokumentov

Prevádzkové hodiny

  • Pondelok - Piatok06:15-16:15
  • SobotaZatvorené
  • NedeľaZatvorené

Kontaktné informácie

  • Školské námestie 408
    906 38 Rohožník,
  • 034 65 88 822
  • info@msrohoznik.sk