Lienky v ZOO

Lienočky navštívili 2. júna ZOO v Bratislave. Návšteva zoologickej záhrady je pre deti vždy radostnou udalosťou.
Cesta autobusom bola pre deti zážitkom, pretože mnohé autobusom ešte necestovali.

Dnes má sviatok moja MAMA

" Materská láska! Ach, tá nepozná hraníc! Je ako fontána, ktorej prameň nikdy nevyschne." Marguerite Gardiner

Deň detí

Medzinárodný deň detí  je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa oslavuje každoročne 1. júna. Na Slovensku sa slávi od roku 1952. A tak sme s detičkami z celej našej materskej školy tento krásny deň poriadne oslávili "Bosonohou olympiádou".

Chránime našu planétu Zem

Vrámci týždňa ekológie, sme si s deťmi okrem Dňa Zeme uskutočnili rôzne aktivity. Jednou z nich bolo sadenie zeleninky v našej školskej záhradke. Deti asistovali a pozorne sledovali proces sadenia semienok, samozrejme pomáhali pri výsadbe a polievaní. Teraz nás čaká sledovanie procesu klíčenia semienok a následná stratostlivosť o zeleninku až dovtedy, pokým sa nedostane na náš tanier :-) Deti sa veľmi snažili a tešia sa na úžitok z našej záhradky. Počas celého týždňa sme deťom vštepovali hravou formou získané poznatky a informácie o ochrane našej planéty Zem v aktivitách, ktoré sme si pre deti pripravili. Deti sa oboznamovali s triedením odpadu, separovaním, šetrením s vodou, s energiou a ochranu prírody. Všetci sme zodpovední za našu planétu Zem, a preto musíme začať od úplného detstva deťom vštepovať iba tie najlepšie návyky a poznatky.

Týždeň bezpečnosti

V triede lienok sme sa oboznamovali najprv s dopravnými prostriedkami a následne na to s bezpečnosťou na ceste.... Deti dopravné prostriedky a značky spoznávali, oboznamovali sa s nimi, maľovali, vyrábali, kreslili, pozorovali v reálnych situáciách, táto téma ich veľmi zaujala. Sú veľmi šikovné a naučili sme sa veľa nových poznatkov.