Divadlo na Hojdačke a divadelné predstavenie „Strašiak Tomáš“

"Kde bolo, tam bolo ... bol raz jeden strašiak v poli ..." rozprávku s piesňami, kde bol hlavný hrdina strašiak Tomáš, nám v MŠ predstavili na svojej premiére divadelníci z Divadla na Hojdačke.

Pricestovali k nám zázrační kamaráti, Cupi&Lupi

„Cupi, Lupi poď sa hrať, tu je každý kamarát!“, ozývalo sa veselo v jeden daždivý deň z našej škôlky. Nôžky dupotali, rúčky tlieskali ... nielen na túto pesničku, ale na všetky, ktoré nám prišli zaspievať mačička Cupi a kocúrik Lupi.

OZNAM - zápis na školský rok 2024/2025

Zápis do MŠ Rohožník
na školský rok 2024/2025
prebehne v mesiaci MÁJ.
Podmienky k zápisu
budú zverejnené
od 1. 5. 2024.

Záchranárka Žaba Gaba a jej koncertné vystúpenie

Všetko začalo 4.4.2024  ráno, keď sa deti v škôlke nevedeli dočkať veľkého vystúpenia. Už celý týždeň sa tešili na tento veľký deň plný zábavy a hudby.

Zachovávame ľudové tradície - vynášanie Moreny

Na Slovensku sú zvyky neodmysliteľnou súčasťou tradičnej ľudovej kultúry. Ľudové zvyky sú cenným  kultúrnym dedičstvom našich predkov, ktoré by sme si mali uchovávať a pripomínať.

Mám básničku na jazýčku 2024

Marec je známy aj ako mesiac kníh. S deťmi v materskej škole tento mesiac oslavujeme nielen návštevou knižnice, rozprávkovou nocou, ale aj recitáciou básničiek.

"Separuj - chráň životné prostredie"

Otázky a problematika ochrany životného prostredia zasahuje do života nás všetkých, dospelých i detí. V našej materskej škole sa o tom, ako možno chrániť a udržiavať naše životné prostredie rozprávame v priebehu aktivít celého dňa.

Zahrajko, hudba, smiech a zábava

"Hudba, smiech a zábava" toto všetko sa ozývalo z našej Materskej školy 28.2, keď k nám opäť zavítal Zahrajko aj so svojím kúzelným vrecom.

Preniesli sme sa do rozprávky ... alebo ako sme si užili KARNEVAL

V stredu 31.1.2024 sa celá naša MŠ premenila na „Rozprávkoland“.

Čo skrývajú stopy? V snehu?

Keď si zoberieme do ruky detskú knihu, takú kde si možno prelistovať celým rokom v lese, uvidíme, že celý zvierací svet je zahalený pod bielou perinou.

Škôlkarska zimná olympiáda a jej zahájenie

„Čo je to ZIMA?“ Keď deťom položíte túto otázku, dostanete aj takúto  odpoveď. „ZIMA je, keď je sneh!“ Také jednoduché. Ak im položíte aj ďalšiu otázku. „Čo môžeme robiť v snehu a so snehom ?“ odpoveď bude, dajme tomu na 100%, „Stavať snehuliaka! Sánkovať sa! Guľovať sa!“

Voňavé vianočné mini trhy u nás na dvore

„Vždy raz za rok nás živicová vôňa,
premení na celkom iných,
nepoznaných, krajších, lepších.
Raz za rok v nás zrazu zvonce zvonia.
To je vždy keď pocítime,
že by sme mali byť lepší...“

Blíži sa čas najkrajších sviatkov roka. Je to obdobie, na ktoré netrpezlivo čakáme, lebo ich čaro a výnimočnosť nás napĺňa pocitmi šťastia, pokoja a lásky.

Kto chce pekné zúbky mať? My!

Kto chce pekné zúbky mať,
musí si ich umývať,
zober kefku raz, dva, tri
a na paste nešetri,
či je večer a či ráno,
zúbky umy - Zuzka, Stano!

V  našej materskej škole sme sa  s triedami predškolákov zúčastnili milej prednášky o Zdravých zúbkoch, ktorú nám bola predniesť milá pani sestrička Deniska.

Pozvánka na VIANOČNÉ TRHY

Milí rodičia,
pozývame Vás na VIANOČNÉ TRHY,
ktoré sa uskutočnia 14.12.2023 na dvore Materskej školy!
Podrobnosti nájdete na plagátiku alebo na triedach u pani učiteliek.
Tešíme sa na Vás!
Kolektív MŠ
plagat_trhy.jpg

Vinočné prázdniny - OZNAM

Vážení rodičia,

prevádzka Materskej školy  bude od 25.12.2023 do 5.1.2024 z dôvodu zimných prázdnin zatvorená.

Prevádzka bude opäť obnovená v pondelok 8.1.2024.

Podpora pomáhajúcich profesií 3

NÁRODNÝ_PROJEKT_-_POP_3_-_plagát.jpg

Ujo, pán, dedko. Mikuláš!

„ Upratali sme si všetko,
čakáme ťa milý dedko.
Čakáme ťa Mikuláš,
kedy sa k nám zatúlaš?
Veríme, že v tvojej skrýši,
niečo dobré pre nás zvýši.
Už sme všetci zvedaví,
či sa tvoj koč zastaví..."

A zastavil sa! Kto ? Vzácna návšteva. Ujo, pán, dedko. Mikuláš! Deti sa na jeho príchod nielenže tešili, ale i svedomito pripravovali.

Drobci na ľade - kurz korčuľovania predškoláci

20-24.11.2023 sa 30 detí z predškolských tried zúčastnilo kurzu korčuľovania. Kurz sa uskutočnil v Bratislave na zimnom štadióne v Dúbravke. Organizátorom kurzu  bola organizácia Športovko, Academy 4 you o.z. Martinčekova 5, 82109 Bratislava. Deti každý deň v tomto týždni navštevovali zimný štadión.

Sférické kino 16.11. 2023

Štvrtkové doobedie nás navštívilo kino, no nebolo to len také obyčajné kino, do ktorého chodíme s maminkou a tatkom. Prišlo k nám kino SFÉRICKÉ.

Projekt "Jazdíme ekologicky"

Doprava, ako taká, je neodmysliteľnou súčasťou každodenného života nás všetkých. Nielen dospelých, ale i tých najmenších.  Deti sa s ňou stretávajú v priebehu celého dňa.