Rohožník
Pon - Pia 6:15 - 16:15

Kto chce pekné zúbky mať? My!

Kto chce pekné zúbky mať,
musí si ich umývať,
zober kefku raz, dva, tri
a na paste nešetri,
či je večer a či ráno,
zúbky umy - Zuzka, Stano!

V  našej materskej škole sme sa  s triedami predškolákov zúčastnili milej prednášky o Zdravých zúbkoch, ktorú nám bola predniesť milá pani sestrička Deniska.

Deťom rozprávala zaujímavosti o zúbkoch, o ich čistení, o prevencii zubných kazov a o starostlivosti o chrup. Pritom jej pomáhala zaujímavá prezentácia, ktorú mala prispôsobenú deťom daného veku. Krásne nám to zapadlo do aktuálnych tém o Zdravej výžive, Ochrane zdravia a hygiene, kde sme sa vždy rozprávali aj o zúbkoch. Deniska deťom názorne ukázala správne čistenie a pomenovanie zubov, kedy a s čím si treba zúbky čistiť(správna kefka, zubná niť, jednozväzková kefka, špachtlička, kefka na jazyk, ústna voda a pod.). Povedala im ako často chodiť na preventívnu prehliadku a nakoniec s deťmi viedla aj voľnú diskusiu, kde sa jej mohli pýtať, čo ich zaujíma a taktiež nešetrili svojimi zážitkami so zubármi, zúbkami v danom období a čarovnými zúbkovými vílami :) Nakoniec dostali obrázok, ktorý si doma mohli vyfarbiť a odchádzali spokojní a s úsmevom na tvári.

Zopár fotografií nájdete TU: https://www.msrohoznik.sk/fotogaleria/zdravé-zúbky

Zverejňovanie dokumentov

Prevádzkové hodiny

  • Pondelok - Piatok06:15-16:15
  • SobotaZatvorené
  • NedeľaZatvorené

Kontaktné informácie

  • Školské námestie 408
    906 38 Rohožník,
  • 034 65 88 822
  • info@msrohoznik.sk