Rohožník
Pon - Pia 6:15 - 16:15

Drobci na ľade - kurz korčuľovania predškoláci

20-24.11.2023 sa 30 detí z predškolských tried zúčastnilo kurzu korčuľovania. Kurz sa uskutočnil v Bratislave na zimnom štadióne v Dúbravke. Organizátorom kurzu  bola organizácia Športovko, Academy 4 you o.z. Martinčekova 5, 82109 Bratislava. Deti každý deň v tomto týždni navštevovali zimný štadión.

Pod vedením skúsených inštruktorov získavali hravou formou zručnosti týkajúce sa tohto zimného športu. Podstatou kurzu bolo  udržať sa na nohách. Žiaden začiatok niečoho nového nie je vždy ľahký, no deti boli úžasné. Prvé oboznámenie sa s ľadovou plochou bolo prejsť k protiľahlému mantinelu. Do slova a do písmena, celou cestou si privoniavali k ľadu. Na nohách sa im udržať nepodarilo. No ako mávnutím čarovného prútika vyzerala cesta späť. Všetky deti stáli na nohách a dostavili sa k počiatočnej méte. A od toho času to bolo z minúty ma minútu, s hodiny na hodinu,  lepšie a lepšie.  Neodrádzali  ich časté pády, s radosťou skúšali techniky, ktoré im boli názornými ukážkami predvedené. Šikovní tréneri si už pri prvom kontakte získali priazeň všetkých detí .  Na konci kurzu si deti odniesli okrem nadobudnutých zručností aj medailu za statočnosť, vytrvalosť a odvahu. Samozrejme nechýbal diplom aj sladká odmena.

Pani učiteľka Saška k tomuto výnimočnému týždňu zložila báseň.

„Na korčuľovanie chodíme radi,
s ľadom sme už kamaráti.
Tréneri nám dali pravidlá,
aby nemuseli použiť nosidlá.
Prvé pravidlo poznáme,
na ľade vždy úsmev máme.
Druhé pravidlo – uškami počúvame,
keď tréner rozpráva, do očí mu pozeráme.
Tretie pravidlo nie je pre nás žiadna hračka.
Dávať pozor! Neublížiť si, bude makačka.
Na 100% sa vždy snažíme,
ako dobre nám to ide, trénerom vďačíme.
Taký to bol týždeň skvelý,
do škôlky sme sa vracali vždy unavení.
Prvý deň sme ako psíkovia chodili
a s pomocou kužeľov bruslili.
Teraz sme už veľkí borci,
raz z nás budú slávni športovci.“

Fotografie z kurzu korčuľovania si môžete pozrieť TU: https://www.msrohoznik.sk/fotogaleria/drobci-na-ľade-kurz-korčuľovania-predškoláci

Zverejňovanie dokumentov

Prevádzkové hodiny

  • Pondelok - Piatok06:15-16:15
  • SobotaZatvorené
  • NedeľaZatvorené

Kontaktné informácie

  • Školské námestie 408
    906 38 Rohožník,
  • 034 65 88 822
  • info@msrohoznik.sk