Sovičky sa zoznamujú s komunikačnými médiami

Médiá zohrávajú veľkú úlohu nielen v našich životoch, ale aj v životoch našich detí.  Deti po nás radi opakujú, preberajú

naše spôsoby, spôsob komunikácie, ale aj  trávenie voľného času. V materskej škole  sa snažíme rôznymi aktivitami deti naučiť sa pracovať s médiami tak, aby im pomáhali pri vzdelávaní, komunikácii, ale aj zábave. Tento týždeň sme celý venovali sprostredkovaniu komunikačných médií deťom. Oboznámili sa s  históriou písma, vyskúšali si, aké to bolo písať pierkom namočenom v atramente. Spoznali rôzne  písacie stroje, na ktorých si napísali list, komunikovali prostredníctvom vysielačiek, telefónov, zachytávali obraz fotoaparátom, kamerou, rozlišovali ktorými  zmyslami dané médiá vnímame.  Každý deň bol pre deti niečím zaujímavý a  tešili sa, čo ich bude čakať nasledujúci deň. Ako to v triede prebiehalo si môžete priblížiť návštevou fotogalérie „Sovičky sa zoznamujú s komunikačnými médiami“.
pismo-ruka-atrament-pierko-ciernobiela-fotka-244010.jpg