Rohožník
Pon - Pia 6:15 - 16:15

Projekt "Jazdíme ekologicky"

Doprava, ako taká, je neodmysliteľnou súčasťou každodenného života nás všetkých. Nielen dospelých, ale i tých najmenších.  Deti sa s ňou stretávajú v priebehu celého dňa.

Vo svojom okolí, počas pobytu vonku, na ceste do materskej školy i počas aktivít, ktoré sú súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu materskej školy. Jednou oblasťou aktivít je dopravná výchova, ktorá rozvíja všetky zmysly detí, schopnosti pozorovať a správne reagovať na svoje okolie, keď je účastník cestnej premávky. V neposlednom rade sa venuje tomu ako tráviť čas na čerstvom vzduchu aktívnym pohybom, jazdou na dopravnom prostriedku.
Naša materská škola sa zapojila do projektu s názvom „Jazdíme ekologicky“, ktorý je podporený Nadáciou Volkswagen Slovakia, prostredníctvom zamestnanca spoločnosti Volkswagen Slovakia a.s., Stanislava Gazdiča.  Vďaka projektu bolo realizované malé dopravné ihrisko, ktoré je súčasťou areálu školského dvora. Toto ihrisko, jeho cestičky, vytvárajú priestor pre bezpečné jazdenie na bicykli, kolobežke alebo na odrážadle. Deti majú možnosť si formou zážitkového učenie zdokonaľovať svoje schopnosti i zručnosti, rozširovať poznatky, zásady bezpečného správania sa  v cestnej premávke.
Touto cestou sa chceme poďakovať spoločnosti Volkswagen Slovakia a.s. za podporenie projektu „Jazdíme ekologicky“ i za poskytnutie finančných prostriedkov, určených na vybudovanie malého dopravného ihriska.

Fotografie z realizácie dopravného ihriska nájdete TU: https://www.msrohoznik.sk/fotogaleria/realizácia-dopravného-ihriska

Zverejňovanie dokumentov

Prevádzkové hodiny

  • Pondelok - Piatok06:15-16:15
  • SobotaZatvorené
  • NedeľaZatvorené

Kontaktné informácie

  • Školské námestie 408
    906 38 Rohožník,
  • 034 65 88 822
  • info@msrohoznik.sk