Rohožník
Pon - Pia 6:15 - 16:15

Super Deň materských škôl

4. november už tradične patrí všetkým MATERSKÝM ŠKOLÁM na Slovensku. Mohli by sme povedať, že je to deň ako každý iný, ale opak je pravdou. Je to deň, v ktorý oslavujeme a pripomíname si dôležitosť inštitúcie akou je materská škola.
Pri tejto príležitosti, Dňa materských škôl,  sme s deťmi oslávili tento deň zábavnými a tvorivými aktivitami, kde prejavili kreativitu nielen deti, ale aj pani učiteľky.

Deti neskrývali nadšenie, keď pri výrobe triednych vlajok mohli zapojiť svoju fantáziu. Každá vlajka vystihovala danú triedu nielen farbou , ale aj zvoleným námetom. Sovičky otláčali svoje nôžky, pretože: „Kráčame spolu.“ Mravčekovia vytvorili školskú tašku, lebo sa už tešia na školské lavice. Šikovné ˇYabky si vytvorili svoje vlastné jazierko a Včielky zasa lúku s ohňostrojom. Naše  Myšky tancovali a zabávali sa spolu so svojou kamarátkou myškou, ktorá im pri tom hrala na trúbke. Kuriatka si vytvorili svoju „kucháreň“ ,v ktorej sa hrávajú každú jednu voľnú chvíľu. A naši najmenší? Samozrejme aj oni si, za pomoci pani učiteliek, vytvorili vlajku. Motýliky lúku plnú motýľov, ktorí nádherne trepotali krídlami a Lienky zasa pridali na vlajku kamaráta „hadíka Edíka“, ktorý ich veľmi rád sprevádza na obľúbených prechádzkach.
K správnej oslave patria aj hry a kvízy, tanec a smiech.... A preto si mladšie deti zahrali hry s loptičkami, kde prejavili svoju zručnosť a dokonalé sústredenie. Staršie deti v kvíze ukázali svoje vedomosti o našej Materskej škole. Skončilo to, ako inak, remízou. Nechýbala ani zábava a smiech pri stoličkovom tanci. Čerešnička na slávnostnej torte, bolo spoločné stretnutie v našej telocvični, kde si deti navzájom povedali a ukázali, čo všetko vystihuje ich triedu. Nechýbala tancovačka a spev hymny Dňa materských škôl.
Ako sa v piesni spieva: ,,Deti kričia , veď to bol super Deň materských škôl.”


Fotografie z oslavy Dňa materských škôl na Slovenstu nájdete TU: https://www.msrohoznik.sk/fotogaleria/deň-materských-škôl-2023

Zverejňovanie dokumentov

Prevádzkové hodiny

  • Pondelok - Piatok06:15-16:15
  • SobotaZatvorené
  • NedeľaZatvorené

Kontaktné informácie

  • Školské námestie 408
    906 38 Rohožník,
  • 034 65 88 822
  • info@msrohoznik.sk