Deň zúbkov PDF Tlačiť E-mail

„Zúbky, zúbky, čisté zrazu mám, zúbky, zúbky, umývam si sám...“ tak toto sú slová piesne, ktorú sme si celá škôlka spolu zaspievali 29.11.2019. Prichystané bolo veselé dopoludnie zamerané na dodržiavanie správnej ústnej hygieny a návykov starostlivosti o naše zúbky. Deti sa zoznámili s mackom, ktorý lamentoval, že ho bolia zuby. Spolu s deťmi sa dozvedel o Zubožrútovi, ktorý narobil neplechu s jeho zúbkami, ale aj to, ako sa ho zbaviť. Pri zaujímavých aktivitách si škôlkari mohli vyskúšať čistenie zúbkov kefkou aj medzizubnou niťou, vŕtanie zubov. Triedili potraviny, ktoré zúbkom škodia a naopak aj tie, ktoré sú pre rast zúbkov veľmi prospešné. Veselými pesničkami a aktivitami si upevňovali poznatky o tom, že zdravé zúbky nám vyčaria pekný úsmev na tvári, ale musíme sa o ne naozaj dobre starať každý deň.

„Zúbkový deň„ sme ukončili vo svojich triedach, kde si deti umývali zúbky aj so svojimi pani učiteľkami.

Júlia Herzáňová

 

Meniny

Dnes je:
Nedeľa, 26. September 2021

Dnes má meniny:
Edita
Zajtra má meniny:
Cyprián

Anketa

Ako sa Vám páči naša nová webstránka?
 

Aktuálny čas

Ulti Clocks content

Návštevníci


Dnes:0
Včera:0
Tento mesiac:0
Minulý mesiac:0
Celkom:288704