Návšteva DHZ Rohožník PDF Tlačiť E-mail
 

 

„Húka siréna, to sú hasiči. Idú oheň uhasiť, nech všetko nezničí , areálom Hasičskej zbrojnice sa ozýval detský krik a džavot. Deti z materskej školy (mravčekovia, sovičky a žabky) navštívili miestnych dobrovoľných hasičov, ktorí si pre nich pripravili množstvo aktivít. So záujmom si  prezreli  priestory hasičskej zbrojnice, novú aj starú hasičskú štandardu, množstvo diplomov a získaných pohárov zo súťaží, ale aj  požiarnu techniku.  Oboznámili sa s patrónom hasičov - sv. Floriánom. S výskotom deti obsluhovali historickú striekačku, ktorá je pýchou miestneho DHZ. Jej výnimočnosť je v tom, že  hoc má 137 rokov, stále je funkčná. Deti zistili, čo všetko skrýva hasičské auto, ako sa v ňom sedí, ako sa spájajú hadice, ako vyzerá zásahový odev....   Najväčšiu radosť prejavili pri absolvovaní  „hasičského výcviku“.  Preliezť tunel, zdolať bariéru a striekať vodu na terč – to sú úlohy, ktoré vyžadujú veľkú dávku odvahy a odhodlania.   A keďže všetky deti tento náročný výcvik zvládli, zaslúžili si sladkú odmenu a zástupca každej triedy prebral od predsedu DHZ Vladimíra Melichara detskú hasičskú súpravu. Veľká vďaka patrí hasičom Vladovi, Peťovi, Ivanovi a Janovi (ako ich deti volali) za čas, ktorí im venovali a celému DHZ za krásne odmeny a možnosť aspoň na jeden deň si skúsiť „byť HASIČOM“.  Deti zažili kopu radosti a do materskej školy sa vrátili plné zážitkov. Veríme, že aj z týchto malých detí raz vyrastú ozajstní záchranári,ktorí sa budú starať o našu ochranu.

 

Barbora Gážiová

 

 

Meniny

Dnes je:
Nedeľa, 26. September 2021

Dnes má meniny:
Edita
Zajtra má meniny:
Cyprián

Anketa

Ako sa Vám páči naša nová webstránka?
 

Aktuálny čas

Ulti Clocks content

Návštevníci


Dnes:0
Včera:0
Tento mesiac:0
Minulý mesiac:0
Celkom:288704