Rohožník
Pon - Pia 6:15 - 16:15

Divadlo pod hríbikom - Jurko a prasiatka 22.3.2022

Divadlo pod hríbikom prišlo zahrať deťom do MŠ dňa 22.3 predstavenie Jurko a prasiatka.

Jurkovi na paši pomáhajú jeho prasiatka spevom a tancom. Sú také rozkošné a milé, že zaujmú aj princeznú. Princezná Jurka presvedčí, aby jej jedno prasiatko požičal. Bude jej robiť radosť na zámku. Prasiatko však ostalo smutné bez svojho bračeka a nechcelo veru ani spievať ... ani tancovať. Tak sa jedného dňa vyberie princezná opäť za Jurkom, ktorý k nej  pustí aj druhé prasiatko. Za odmenu mu princezná prezradí tajomstvo. Ukáže Jurkovi, čo skrýva pod rukávom na ľavej, aj pravej ruke, a čo má schované na čele. Po čase sa má princezná vydávať, ale žiadny z pytačov sa jej nepáčil. V zámku sa zjavil neznámy pytač a tak mu princezná zadala tri hádanky. "Keď uhádneš, stanem sa tvojou ženou!" Ako to tak v rozprávkach býva, neznámy pytač hádanky uhádol, pretože to bol v skutočnosti kto? No predsa prezlečený Jurko! Prasiatka mali veľkú radosť, že budú opäť všetci spolu.
Deťom sa predstavenie nesmierne páčilo. Ďakujeme divadlu P´pod hríbikom za krásne predstavenie a tešíme sa na ďalšiu rozprávku. 
 
Fotografie nájdete TU: https://www.msrohoznik.sk/fotogaleria/divadlo-pod-hríbikom-dve-prasiatka-22-3-2022

Zverejňovanie dokumentov

Prevádzkové hodiny

  • Pondelok - Piatok06:15-16:15
  • SobotaZatvorené
  • NedeľaZatvorené

Kontaktné informácie

  • Školské námestie 408
    906 38 Rohožník,
  • 034 65 88 822
  • info@msrohoznik.sk