Rohožník
Pon - Pia 6:15 - 16:15

Čarovný KARNEVAL

Na známosť sa všetkým dáva, mimoriadna zvláštna správa, že ako každý rok v tomto čase, FAŠIANGY tu máme zase!

Fašiangy boli už oddávna symbolom radosti, veselosti či hojnosti. Predchádzajú veľkonočnému pôstnemu obdobie – začínajú sa na Troch kráľov a končia Popolcovou stredou. Počas fašiangov sa každoročne u nás v MŠ koná karneval.

"Ahoj deti, čas tak letí, už tu máme február. Ako ste to oblečené? My dnes máme karneval! Vidím malé princezné, kvetinky tak ľúbezné. Chlapci tí sú hrdinovia, siláci aj princovia. Vidím žabky, myšky, motýliky, kúzelníka, čo vie triky. Tak Vás vítam milé deti. Tri, dva, jedna štart, odštartujme tento krásny fašiangový bál." Týmito slovami v piatok, 10.2.2023, privítali Šaškovia všetky deti a začal sa náš Čarovný karneval v Materskej škole. 

Deti prichádzali hneď od rána do tried prezlečené v maskách. Zo začiatku sme si mysleli, že sme sa ocitli v rozprávkovom svete, pretože to v triede tak aj vyzeralo. Boli sme obklopení rôznymi maskami, či už doma vyrobenými alebo kúpenými. Nechýbali princezné, superhrdinovia, víly, motýliky, drak ... ba dokonca teplovzdušný balón, či chodiaca bytovka.

Ráno si deti s pani učiteľkami prešli v telocvični "Šašovskou cestou"  – museli prejsť cestičkou k šašovi tak, aby nevybočili z čiary, hádzali loptičku šašovi do nosa. Deti opakovali aj obľúbené Šašove cviky  – skok znožmo, priťahovanie sa na lavičke. Skúsili si aj svoju trpezlivosť pri úlohe s názvom „Balans.“ A nakoniec ich čakala pestrofarebná cesta, cez ktorú museli prejsť.  Nechýbala ani hudba, tanec, či zábava. Zatancovali sme si na známe piesne, Šašo, Raffaela stonožka, Ide, ide vláčik, Keď si šťastný a mnoho mnoho ďalších. Hudba a šťastný smiech detí sa ozýval celou telocvičňou. Na konci zábavy každé dieťa odnieslo domov diplom a sladkú odmenu.

Už teraz sa tešíme na ďalší karneval, v ktorom sa prenesieme do sveta rozprávok, hudby a tanca. :)
Fotky nájdete TU https://www.msrohoznik.sk/fotogaleria/karneval-10-2-2023 

Zverejňovanie dokumentov

Prevádzkové hodiny

  • Pondelok - Piatok06:15-16:15
  • SobotaZatvorené
  • NedeľaZatvorené

Kontaktné informácie

  • Školské námestie 408
    906 38 Rohožník,
  • 034 65 88 822
  • info@msrohoznik.sk